Poszukując nowoczesnego aparatu natychmiastowego, tj. wywołującego zdjęcia zaraz po ich wykonaniu, z pewnością warto zainteresować się urządzeniami firmy Fujifilm, na przykład modelem Instax Mini 9, dostępnym na rynku od 2017 roku.

 

Klasyczne zdjęcia w nowoczesnym wydaniu

Jeśli preferujemy klimaty retro, a jednocześnie nie mamy ochoty kupować kilkudziesięcioletniego, wysłużonego sprzętu, Instax Mini 9 okaże się w sam raz dla nas. Jest to odświeżona wersja popularnego modelu Mini 8, który przez kilka lat cieszył się bardzo dużą popularnością i uznaniem kupujących. Wśród zmian, jakie znajdziemy w nowej edycji tego urządzenia, możemy wyróżnić przede wszystkim obecność lusterka ułatwiającego wykonywanie zdjęć typu selfie, a także przystawkę do makrofotografii.

 

Zaczynamy fotografować

Choć osoby przyzwyczajone do uwieczniania chwil za pomocą dotknięcia ekranu w smartfonie mogą początkowo czuć się nieco zagubione, wykonywanie fotografii przy pomocy aparatu Instax Mini 9 jest w istocie bardzo proste i wymaga jedynie odrobiny wprawy. Warto jednak pamiętać, że w ramach pojedynczego wkładu możemy zrobić bardzo ograniczoną liczbę zdjęć – należy więc postarać się, aby żadne z nich nie nadawało się do wyrzucenia.

 

Podstawowym wymogiem do wykonania prawidłowej fotografii za pomocą aparatu Instax Mini 9 jest przekręcenie pokrętła trybów na właściwą pozycję (sygnalizowaną przez świecącą na zielono diodę LED). Dzięki temu urządzenie poprawnie dopasuje parametry ekspozycji do zastanych warunków oświetleniowych, a w efekcie da nam ładne zdjęcie.

 

Wkłady

Wiele osób przyzwyczaiło się do aparatów, w których jedynym czynnikiem limitującym liczbę wykonywanych zdjęć jest pojemność karty pamięci. Tutaj zaś mamy do czynienia z sytuacją, gdy jeden wkład pozwala na wykonanie zaledwie 10 fotografii. Jego wymiana jest bardzo łatwa, jednak zakup pozostaje stosunkowo kosztowny – w chwili obecnej wiąże się z wydatkiem około 30 złotych.

 

W sprzedaży dostępne są różne typy wkładów. Ich czułość to zawsze ISO 800, jednak różnią się one barwami wykonywanych na nich zdjęć. Standardowy produkt tego typu pozwala na uzyskanie fotografii kolorowych, jednak osoby preferujące ujęcia monochromatyczne mogą sięgnąć po wkłady czarno-białe. Oba wymienione rodzaje występują także w odmianach z ramkami o niestandardowym, interesującym wyglądzie.

5 marca 2018

Dodaj komentarz