Nowy, pełnoklatkowy Pentax K1 jest pełen cech, które ucieszą fotografów krajobrazu – zwłaszcza lubiących fotografować gwiazdy.

 

Uchwycenie dokładnego (i pięknego) widoku nieba jest celem astrofotografa, ale dla tych co chcą uchwycić Drogę Mleczną bez śladów gwiazd, często jest konieczne użycie drogich elementów sprzętu do śledzenia gwiazd. Dzięki nowemu Pentaxowi K-1, śledzenie gwiazd, już nie będzie  przynajmniej dla niektórych astrofotografów bolączką.

Gwiezdne trackery to automatyczne mocowanie kamery, które precyzyjnie automatyzuje proces powolnego obracania się kamery wraz z obrotem ziemi, tworząc ostre obrazy nocnego nieba. Często ciężkie, drogie i kłopotliwe, gwiazdowe trackery są jednak niezbędne do stworzenia zdjęcia nocnego nieba bez niewyraźnych szlaków gwiazdowych.

Nowy Pentax K-1, pierwszy w firmie aparat cyfrowy z pełnoklatkowy, zawiera pomysłowy system, który eliminuje konieczność noszenia dodatkowego sprzętu w celu uchwycenia perfekcyjnego obrazu nieba. Podążając śladami popularnego APS-C K-3, K-1 zawiera czujnik, który może przesuwać położenie w kilku kierunkach (jak również nachylenie). Pozornym zastosowaniem ruchomego czujnika jest redukcja rozmycia podczas fotografowania długich ekspozycji lub gdy fotograf porusza się, ale w połączeniu z elektrycznym kompasem aparatu i wbudowanym systemem GPS oznacza to, że K-1 może stworzyć tak ostre zdjęcia, jak wszystko to, co pochodzi z systemu zamontowanego na trackerze.

# #

9 stycznia 2018

Dodaj komentarz